Wydarzenia w roku szkolnym 2014/2015

RELACJA Z DNIA PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko mogło przynieść do przedszkola swojego ulubionego pluszaczka.

W  tym dniu odbyły się różne zabawy z udziałem misiów. Przedszkolaki przedstawiały swoje misie, opowiadały, jak mają na imię, od kogo je dostały oraz za co najbardziej kochają swoje pluszaki. Dzieci zapoznały się z historią tego święta oraz oglądały ilustracje znanych misiów: Misia Uszatka, Misia Puchatka, Misia Koralgola, Misia Yoggi, a także opowiadały o znanych przygodach tychże bohaterów.

Następnie dzieci wysłuchały wiersza Czesława Janczarskiego „Naprawiamy misia” oraz rozmawiały na temat konieczności poszanowania zabawek. Na zakończenie dzieci kolorowały obrazki misia lub rysowały je samodzielnie. Wspólne świętowanie zakończyły tańce z misiami przy muzyce.

„Pokochaj pluszowego misia,
on przyjacielem dzieci jest,
Dorotka, Adaś i Justysia,
wesoło wszyscy bawią się”.

WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

Tegoroczna aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, na uroczystości pojawił się 5 grudnia w naszym przedszkolu długo oczekiwany przez dzieci gość- Mikołaj – kochany przez wszystkich. Cały rok czekał na ten dzień, aby wręczyć prezenty. Dzieci się bardzo ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania z Mikołajem dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenki i wyrecytowały wierszyki. Nie zabrakło również wspólnych tańców z Mikołajem.  Śmiechu i radości było wiele. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Po występach Mikołaj obdarował dzieci prezentami.