Uroczystości w roku szkolnym 2015/2016

Klub „CZYTAJĄCYCH RODZICÓW”

w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Podobnie jak w roku ubiegłym, również w tym roku szkolnym rodzice przedszkolaków włączyli się w akcję „czytania dzieciom”. Odbywają się one dwa razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki.

DZIEŃ CHŁOPAKA

W dniu 30.09.2015 roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Dziewczynki wręczyły chłopcom skromne upominki oraz laurki. Następnie odbyły się zabawy, gry   i konkursy, przy których wszyscy świetnie się bawili.  Nie brakło też w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci, przygotowanego przez rodziców.

DZIEŃ MARCHEWKI – BARDZO ZDROWY

DZIEŃ POMARAŃCZOWY

29.10.2015 roku w naszym przedszkolu świętowaliśmy wyjątkowy dzień. Wszystkie dzieci tego dnia przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo, żeby świętować „Dzień Marchewki”. Było to bardzo wesołe i zdrowe święto. Chcąc wdrażać już od najmłodszych lat nasze pociechy do jedzenia zdrowych i bogatych w  witaminy warzyw przedszkole postanowiło zorganizować właśnie taki dzień, który będzie uczył i wdrażał do prozdrowotnych nawyków. Dzieci były zachwycone obchodami, rozmawialiśmy m.in. na temat zdrowego odżywiania się i jedzenia warzyw, w tym marchwi, zwrócona była uwaga na to jak wiele potrzebnych do prawidłowego rozwoju witamin ma marchew i inne warzywa. Następnie każdy przedszkolak wykonał kukiełkę z marchewki. Dzieci miały również za zadanie spróbować soków o różnych smakach i wybrać  spośród  nich  sok o smaku marchewkowym. Wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem śpiewająco! Po ciężkiej pracy, aby wzmocnić swój organizm maluchy chrupały świeże marchewki,  zajadały szaszłyki warzywno – owocowe. Dzień ten obfitował w radość i uśmiech na twarzach przedszkolaków, pewnie te pomarańczowe witaminy miały też w tym swój udział, a więc drodzy rodzice wskazówka dla nas na przyszłość,  zachęcajmy dzieci do jedzenia świeżych warzyw.