"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta." Jan Paweł II

Aktualności

14 grudnia 2017 08:38 | Aktualności

III Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

     9 grudnia 2017 r. w  Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Rudkach   odbył się   III Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Wzięło w nim udział  siedem placówek oświaty z terenu naszej gminy.

     Naszą szkołę reprezentował zespół „ Promyczek” przygotowany przez panią Annę Sikorę, który zdobył  II miejsce w  kategorii  „Przedszkola i klasy „0” . Przedszkolaki wykonały dwa utwory: „Kołysanka luli – laj” oraz „Józefie stajenki nie szukaj”.  Zespół „Wesoła Ferajna” zdobywca  III miejsca w kategorii  klas I – III  zaśpiewał  pastorałkę „Jam jest Dudka” oraz „Hola ,hola”. Opiekunami „Ferajny” były panie Wanda Cichońska i pani Beata Kozłowska.  

     Tegorocznych uczestników  przeglądu oceniało  jury w składzie: p. Danuta Fijas – Skarbnik Gminy Nowa Słupia, p. Jerzy Gumuła - główny instruktor ds. upowszechniania muzyki w WDK , a także  p. Tomasz Bracichowicz  członek i współzałożyciel zespołu Mafia.

  Różnorodny repertuar tegorocznego przeglądu oraz ciekawe aranżacje muzyczne im towarzyszące, z pewnością pozostaną na długo w pamięci zgromadzonej publiczności.

 

 

Przeczytano: 103 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Strona psppokrzywianka.superszkolna.pl została sfinansowana w ramach projektu "Trasa 78- ze śląskiego w świętokrzyskie", który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.