22 grudnia 2017 11:39 | Aktualności

Wigilia szkolna

Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy naszej  szkoły to też jedna wielka rodzina. Dlatego co roku spotykamy się wraz z zaproszonymi gośćmi przy wspólnej wigilii.

20 grudnia w naszej szkole panowało wielkie poruszenie. Od rana czuć było świąteczną atmosferę, którą pogłębiała jeszcze bardziej scenografia przygotowana do jasełek.
      Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.

Po zakończonym spektaklu głos zabrała  dyrektor szkoły p. Agnieszka Pustuła, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także Proboszcz naszej parafii ks. Franciszek Sałęga, Wójt Gminy Nowa Słupia p. Andrzej Gąsior i Prezes p. Teresa Woźniak życząc, abyśmy żyli wiarą i innym dawali przykład chrześcijańskiej postawy.