"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta." Jan Paweł II

Aktualności

18 stycznia 2018 11:44 | Aktualności

"ProgramujeMY kielecki"

     Nasza szkoła, jako jedyna w gminie weźmie udział w projekcie „ProgramujeMY kielecki”. Jego celem jest nabycie nowych umiejętności w obszarze nauki programowania przez dzieci w wieku wczesnoszkolnym, a także podniesienie kompetencji cyfrowych osób dorosłych, w tym zwłaszcza nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego.

    W projekcie, który jest realizowany od stycznia 2018 roku przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wezmą uczniowie klasy I i III.

    W pierwszym etapie projektu, w ramach szkolenia teoretyczno-praktycznego, nauczyciele poszerzą swoje kompetencje cyfrowe, dowiedzą się, jak można je wykorzystać w codziennym życiu oraz w codziennej pracy nauczyciela. Jednym z istotnych elementów tych zajęć będzie także szkolenie z metod nauki programowania w klasach I-III w oparciu o nowoczesne scenariusze zajęć, opracowane specjalnie na potrzeby projektu. Nasza  szkoła  została wyposażona w 2 tablety i dodatkowo otrzyma 5 zestawów klocków Lego WeDo do wsparcia nauki programowania.  

Przeczytano: 116 razy. Wydrukuj|Do góry

Strona psppokrzywianka.superszkolna.pl została sfinansowana w ramach projektu "Trasa 78- ze śląskiego w świętokrzyskie", który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.