"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta." Jan Paweł II::"W codziennym trudzie, w wysiłku umysłu, woli serca - obraz dziecka pozostaje dla człowieka natchnieniem i źródłem nadziei". Jan Paweł II

Aktualności

09 maja 2018 08:50 | Aktualności

"Majowe Święto"

     We wtorek  -  8 maja w naszej szkole miała miejsce niezwykła lekcja historii. Uczniowie uczestniczyli w pokazie historycznym przygotowanym przez grupę artystyczną Rekonstrukto  na temat: Ku niepodległej.

     Na początku zajęć przypomniano najważniejsze wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Przywołano powstania: kościuszkowski, listopadowe  i styczniowe oraz wybuch I wojny światowej.

Podczas zajęć  uczniowie mogli zobaczyć stroje, jakie nosili powstańcy, kosynierzy   i oficerowie   I Brygady Legionów Polskich, kolekcje replik broni używanych przez powstańców oraz z czasów  I Wojny Światowej. Wysłuchali opowieści o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Wzięli również udział w pokazie musztry i udzielania pomocy rannym.

Po zajęciach wszyscy chętni mogli przymierzyć elementy umundurowania lub zapozować do zdjęcia z wybraną repliką broni.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali upamiętnieni na wspólnym zdjęciu. Najmłodsi uczniowie biało – czerwonymi chorągiewkami przypomnieli o kolejnej rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Gazetkę na ten temat przygotowali natomiast uczniowie klasy VI podczas lekcji historii.

Przeczytano: 303 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Strona psppokrzywianka.superszkolna.pl została sfinansowana w ramach projektu "Trasa 78- ze śląskiego w świętokrzyskie", który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.